Підсумки першого етапу WorldSBK-2018. Переможний дубль Меландрі


Опубликованно 05.03.2018 18:37

Підсумки першого етапу WorldSBK-2018. Переможний дубль Меландрі

Марко Меландрі виграв 22 етап у своїй кар'єрі / фото - прес-служба WSBK

Перший етап чемпіонату світу з супербайку видався надзвичайно напруженим. Австралійський трек Phillip Island Grand Prix Circuit є найшвидшим у всьому календарі WSBK і саме тут гонщики продемонстрували цікаву боротьбу на високих швидкостях.

Першу гонку виграв представник Ducati Марко Меландрі. За новими правилами, введеним в минулому сезоні, у другому заїзді італієць стартував з третьої лінії. Триразовий чемпіон світу Джонатан Рей з Kawasaki, закінчивши першу гонку п'ятим з-за проблем з задньої покришкою, мав всі шанси поліпшити результат: він почав з першої лінії разом з Хаві Форесом з приватної команди Ducati і Алексом Лоусом з Yamaha. На другий розташовувалися Леон Камье (Red Bull Honda World Superbike Team), Юджин Лаверті (Milwaukee Aprilia) і Міхаель Ван Ден Марк (Pata Yamaha Official WorldSBK Team).

Рей був перший зі старту, але вже в кінці першого кола пропустив вперед Лаверті. Його лідерство було недовгим – на третьому колі представник Aprilia впав. Тоді ж валлієць Чаз Девіс з Ducati зміг випередити Рея, Фореса і Ван ден Марка. П'ять кіл Девіс утримував першу позицію під постійним натиском суперників.

Представник приватної команди Хаві Форес зумів обійти «заводчанин» Чаз Девіса / фото - прес-служба WSBK

Марко Меландрі на початку заїзду був лише сьомим.

Через проблеми з шинами, які в першій гонці відчували більшість гонщиків, у другій організатори ввели обов'язковий піт-стоп для заміни заднього колеса. На нього відводилося три кола.

Після питстопа пеллотон очолили представники Ducati - Чаз Девіс і Марко Меландрі. Однак на 13 колі Девіс впав і вибув з гонки.

В останній частині заїзду боротьба загострилася і головними суперниками за першість стали Джонатан Рей і Хаві Форес. Іспанець сенсаційно утримував лідерство протягом семи кіл, проте на останніх хвилинах заїзду помилився і пропустив вперед Рея і Меландрі. Два кола суперників з Ducati та Kawasaki поділяли півтори десятих секунди.

Вирішальними стали фінальні метри дистанції. На виході з останнього повороту Меландрі вибрав найкращу траєкторію і фінішував першим. Його відрив від Джонатана Рея склав лише 0,021 секунди!

Чемпіон WSBK-2017 Джонатан Рей упустив перемогу в заїзді на останніх метрах дистанції / фото - прес-служба WSBK

Для Марко Мелландри нинішній переможний дубль став четвертим у SBK. В цілому у нього 22 перемоги в серії.

Ось як Марко Мелландри прокоментував свою перемогу в Phillip Island Grand Prix Circuit.

Це була дуже складна гонка, тому що у багатьох була хороша швидкість, що б боротися за перемогу. В результаті у мене все вийшло, але досягти успіху було дуже складно.

Після перемоги на першому етапі Меландрі з 50 балами очолює турнірну таблицю чемпіонату. Друге і третє місця у представників Kawasaki -Тома Сайкса (33 бали) та Джонатана Рея (31 бал). Вони принесли своїй марці друге місце в Кубку конструкторів. Третіми стали Yamaha, Ducati утримують перше місце

Наступний етап WSBK пройде 23-25 березня на трасі Chang International Circuit в Таїланді.

У чемпіонаті світу з кільцевих мотоперегонів WSBK бере участь єдиний представник українського мотоспорту Микита Калінін. У квітні одесит стартує у другому для нього сезоні чемпіонату World Supersport 300 з новою командою. В інтерв'ю XSPORT 18-річний гонщик розповів свою підготовку до сезону 2018 року.

Читайте також:


banner14

Категория: АвтоМотоСпорт